AKCE: 11. 10. 2023 – 13. 10. 2023

Kongres AI: budoucnost kulturních a kreativních odvětví

Kongres AI: budoucnost kulturních a kreativních odvětví posyktne platformu k setkání a diskuzi o dopadu, příležitostech a výzvách umělé inteligence na celou kulturní a kreativní oblast.

Kongres AI: budoucnost kulturních a kreativních odvětví
Datum konání: 11. 10. 2023 – 13. 10. 2023
Místo konání: Helskinky/hybridní formát

Součástí kongresu budou přednášky, panelové diskuse, workshopy a networkingová setkání, která účastníkům poskytnou komplexní porozumění umělé inteligenci a jejímu potenciálu pro transformaci řízení, výzkumu, politik i vzdělávání v oblasti kultury. Akce je vhodná pro odborníky z praxe, tvůrce politik, výzkumné pracovníky, pedagogy, umělce, pedagogy a studenty z celého světa.

Účastníci budou moci nahlédnout na příležitosti i omezení, které AI představuje pro inovace a růst kulturního a kreativního sektoru, porozumět etickým, právním a sociálním důsledkům AI a otázkám souvisejícím s předpojatostí při tvorbě a předávání znalostí, zamyslet se nad potenciální ztrátou pracovních míst nebo potřebou ochrany soukromí a také se seznámit s již osvědčenými postupy a úspěšnými příklady v oblasti kultury.

Více informací: zde

Nutná registrace – early bird do 15. srpna 2023