AKTUALITA 18. 5. 2022

Čínský aktivista Badiucao vystavuje v Praze

V pražském centru současného umění DOX začala první souborná výstava čínského exilového umělce, který svými díly promlouvá k problémům současné Číny a poukazuje na porušování lidských práv ve světě.

AKTUALITA 11. 5. 2022

Nové prohlídkové okruhy ve vile Tugendhat

Návštěvníky hojně navštěvovaná brněnská funkcionalistická vila přidala do své nabídky dva prohlídkové okruhy: večerní prohlídky a vila zvenku.

AKTUALITA 4. 5. 2022

Vítězný návrh Památníku svobody slova

Pamätník slobody slova ve Veľké Mači nahradí dům, ve kterém žili a byli zavražděni slovenský novinář Ján Kuciak a jeho partnerka Martina Kušnírová.

AKTUALITA 4. 5. 2022

Výstava Věž smrti

Ústav pro studium totalitních režimů otevře 27. května v areálu bývalého vězeňského komplexu Vykmanov svou výstavu Věž smrti.

AKTUALITA 2. 5. 2022

Německo-ruské muzeum se přejmenovává

Pod tlakem válečných událostí na Ukrajině se muzeum zaměřené na historii moderních německo-ruských vztahů a odkazu druhé světové války přejmenovává na Museum Berlin-Karlshorst.