AKTUALITA 5. 4. 2024

Publikace: Památková péče na zapřenou

Soubor rozhovorů se sedmi významnými osobnostmi české památkové péče nabízí svědectví o ochraně památek v dobrách normalizace, reflexi proměn oboru po roce 1989 i blízký pohled na konkrétní profesní osudy. 

AKTUALITA 4. 4. 2024

GHMP: Nové realismy

Galerie hlavního města Prahy (GHMP) otevřela novou výstavu Nové realismy: Moderní realistické přístupy na československé výtvarné scéně 1918–1945, která představuje ženskou emancipaci, módu i tvrdou dřinu.

AKTUALITA 25. 3. 2024

Přednáškový cyklus o architektuře

Cyklus přednášek Památky o zajímavých tématech z oblasti architektury a památkové péče pokračuje i letos již 12. ročníkem.

AKTUALITA 18. 3. 2024

Cyklus přednášek o architektuře

Východočeské muzeum pořádá v březnu a dubnu cyklus přednášek o neuskutečněných vizích architektů V mysli architekta – nerealizované plány nejen ve východních Čechách.

AKTUALITA 12. 3. 2024

Rozšíření Muzea města Vídně

Památkově chráněné muzeum bylo od základu modernizováno a rozšířeno o další poschodí. Nová expozice města bude poprvé přístupná zdarma.

AKTUALITA 7. 3. 2024

Výstava Hlasy civilistů v Muzeu dějin města Kyjeva

V Muzeu dějin města Kyjeva se konala první veřejná prezentace multimediálního projektu Hlasy civilistů, jehož cílem je dokumentování příběhů Ukrajinců, během rusko-ukrajinské války. 

AKTUALITA 29. 2. 2024

Vila Karla Čapka se promění v muzeum

Vinohradská vila, kde pobývali bratři Čapkové a scházeli se slavní pátečníci, se v průběhu dvou let promění v hausmuzeum.