AKTUALITA 6. 10. 2022

Desetiletí The Children in Museums Award

Publikace představuje prvních deset let mezinárodní ceny pro nejlepší dětská muzea a přínáší texty o významu a perspektivách tohoto typu muzeí.

AKTUALITA 14. 9. 2022

Tři metodiky pro inkluzivní muzeum

Portál European Heritage Tribune představuje metodiky restituce a repatriace sbírkových předmětů, odstraňování stereotypů v pohledu na dějiny a inkluzi queer lidí a narativů v provozu kulturních institucí.

AKTUALITA 6. 9. 2022

Wellbeing s Vincentem

Van Goghovo muzeum v Amsterdamu se inspirovalo osudem umělce a zahájilo program pro mladé lidi zaměřen na duševní zdraví.

AKTUALITA 18. 8. 2022

Výstava tematizující jinakosti těla i duše v MeetFactory

Výstava Ať zaslechnu tvé stopy se zaměřuje na bohatost lidského vnímání a poznávání světa, a to především s ohledem na zkušenost lidí s různými typy tělesného, smyslového či mentálního znevýhodnění. 

AKTUALITA 11. 8. 2022

Festival Dny Baťa

V týdnu od 12. do 18. září bude ve Zlíně probíhat festival věnovaný nejslavnějšímu rodákovi Tomáši Baťovi. Akce upozorní na období největšího rozmachu města. Zapojí se do ní i Památník Tomáše Bati či Muzeum jihovýchodní Moravy ve Zlíně + objekty.

AKTUALITA 11. 8. 2022

Audiotéka v roudnické galerii

Galerie Roudnice spouští novou audiotéku, která nabídne plejádu komentářů k jednotlivým uměleckým dílům, jež si navíc během poslechu může zájemce prohlížet i zoomovat detaily.

AKTUALITA 8. 8. 2022

Archeologické léto 2022

Od 18. června můžou zájemci prozkoumat přes 90 atraktivních lokalit s výběrem z více než 250 komentovaných prohlídek na celém území ČR.