AKCE: 17. 10. 2023, 13:00–17:00

Seminář Film jako muzejní médium

Muzeum paměti XX. století a Pedagogická fakulta Univerzity Karlovy zvou na odborný seminář.

Seminář Film jako muzejní médium
Datum konání: 17. 10. 2023, 13:00–17:00
Místo konání: Velký sál Pedagogické fakulty, M. Rettigové 4, Praha 1

Muzeum paměti XX. století a Pedagogická fakulta Univerzity Karlovy zvou na odborný seminář, který se zaměří na hrané filmy, animované filmy, podcasty, natáčení pamětníků apod. v muzejní expozici. Seminář je preludiem IV. ročníku festivalu dokumentárních filmů Nezlomní a obětovaní, který se uskuteční 31. 10. – 3. 11. 2023 v kině Atlas v Praze.

Program:

• Andrzej Jerie (Centrum Historii Zajezdnia ve Wroclawi, ředitel muzea) – Dokumentární film jako nosič muzejního obsahu na příkladu filmu „Bitwa wrocławska“;
  • Aleš Kapsa (Muzeum J. A. Komenského v Uherském Brodě, programový a kulturně-výchovný pracovník) – Muzejní film, pojem a jeho realizace od EXPO 58 přes MUSAIONfilm k FAIMP 2023;
  • Petr Koura (Pedagogická fakulta UK, Katedra dějin a didaktiky dějepisu, vedoucí katedry) – Filmy v expozici „Naši Němci“ v Muzeu města Ústí nad Labem;
  • Petr Blažek (Muzeum paměti XX. století, vedoucí oddělení historického vzdělávání) – Filmové příběhy v MPXX.

Seminář moderuje Jan Samohýl (Muzeum paměti XX. století, muzejní pedagog).

V případě zájmu o účast prosím kontaktujte nás na tomto e-mailu: katerina.konecna@mpxx.cz. Vstup je zdarma.

Více informací zde.

Zdroj: mcmp.cz