AKCE: 1. 11. 2023, 9:00–12:00

Seminář: Jak na přístupnou komunikaci

Seminář věnovaný konkrétním technikám, jak efektivně a přístupně komunikovat (nejen) na sociálních sítích.

@facebook.com/jedensvet
Datum konání: 1. 11. 2023, 9:00–12:00
Místo konání: Langhans – Centrum Člověka v tísni, Vodičkova 37, Praha 1

Seminář Mezinárodního filmového festivalu o lidských právech Jeden svět navazuje na květnovou konferenci Abychom si lépe rozuměli, která byla zaměřena na to, jak přístupně komunikovat na sociálních sítích. Souhrn z konference bude na semináři zopakován.

„Během setkání se budeme věnovat především praxi. Naučíme vás konkrétní techniky, jak efektivně a přístupně komunikovat (nejen) na sociálních sítích. Věnovat se budeme i tomu, jak o lidech s postižením mluvíme. Cílem semináře je naučit konkrétní kroky, které můžete ihned aplikovat a váš obsah tak dostat k většímu publiku.“

Listopadový seminář zahajuje novou sérii setkání zaměřenou na zpřístupnění kultury a komunikace, a to nejen pro osoby s postižením. Tato série se skládá ze tří seminářů, které zájemcům pomohou lépe porozumět a prakticky uplatnit principy přístupnosti v komunikaci a při pořádání akcí.

• Ukážeme si, jak dělat video obsah přístupný pro neslyšící a nedoslýchavé.
  • Vysvětlíme si, jak s takovým videem pracovat na sociálních sítích.
  • Představíme, s jakými potížemi se potýkají na webech lidé s poruchami zraku nebo soustředění.
  • Nebo si projdeme místo vaší organizace a zmapujeme, zda je přístupné pro lidi na vozíku.

Semináře jsou určeny pro všechny, kdo pracují v kulturním, neziskovém, státním nebo i komerčním sektoru a chtějí se dozvědět, na jaké bariéry mohou lidé při komunikaci narážet a jak tyto překážky odstraňovat.

Semináře budou bezbariérové a v případě potřeby bude zajištěno tlumočení do českého znakového jazyka, popřípadě přepis.

• Kapacita: 25 osob na každý seminář
  • Cena: 1 seminář za 500 Kč, 3 semináře za 1000 Kč