AKCE: 31.10.2023, 0:00

Slow Publishing – přednáška a workshop

Přednáška a workshop se budou zabývat důležitými otázkami souvisejícími se slow publishingem.

Slow Publishing – přednáška a workshop
Datum konání: 31.10.2023, 0:00
Místo konání: Goethe Institut, Masarykovo nábřeží 32 110 00 Praha 1

Přednášku i workshop povede Barbora Baronová, česká literární dokumentaristka, knižní aktivistka, autorka, editorka, knižní kurátorka a nezávislá nakladatelka. Přednáška představí termín bibliodiverzita, vztahující se ke konceptu organic a slow publishingu / pomalého vydávání knih. Zabývá se otázkami jako je udržitelnost, rozmanitost žánrů, témat, kultury, názorů a obsahu, vydávání šetrné k životnímu prostředí, ekologie a kulturní dekolonizace. Přednáška se bude zabývat důležitými otázkami souvisejícími se slow publishingem, ale také představí úvahy o hodnotách kultury a rozmanitosti hlasů v dnešní společnosti a jejich roli v demokracii. Je součástí projektu Zelená stránka knihoven.

Praktický workshop nazvaný Rychlokurz slowpublishingu je určen pro ty, kteří plánují v budoucnu vydat vlastní knihu a chtějí získat konkrétní informace o vydavatelském procesu i poznat základy strategického myšlení malého nakladatelství. Večerní workshop se zaměří na konkrétní tvůrčí nápady, které se budou ve skupině rozvíjet pod kurátorským vedením nakladatelky Barbory Baronové z nakladatelství wo-men.

Přihlášení na workshop: petra.kulovana@goethe.de

Zdroj: goethe.de