AKCE: 10.10.2023, 18:00

Začátek konce? Co začíná a končí v nové expozici NG?

Diskuze o nové stálé expozici Národní galerie, možných cílech stálých výstav a inspirativních příkladech dobré praxe.

Začátek konce? Co začíná a končí v nové expozici NG?
Datum konání: 10.10.2023, 18:00
Místo konání: auditorium Centra pro současné umění, Dukelských Hrdinů 500, 170 00 Praha 7-Letná

Národní galerie Praha otevřela před prázdninami novou stálou expozici – prezentaci děl od roku 1939 do současnosti, která pomyslně uzavírá časovou osu stálých výstav ve Veletržním paláci. Po několikaleté pauze jsou díky ní opět k vidění díla nejzásadnějších umělců a umělkyň poválečného období. Konec černobílé doby, jak byla tato výstava nazvána, však vyvolal i řadu kritických reakcí.

Autoři Michal Novotný a Dominik Lang, teoretička umění Pavlína Morganová a kurátor Marcel Fišer se společně s moderátorem Matějem Forejtem ohlédnou za prvními měsíci od otevření nové expozice, okomentují možné cíle stálých výstav a nabídnou inspirativní příklady dobré praxe.

Diskusi pořádá CSU Praha ve spolupráci s časopisem Art Antiques.

Více informací zde.

Zdroj: fcca.cz