AKTUALITA 26. 4. 2024

City Nature Challenge 2024

Zapojte se ve dnech 26. 4.–29. 4. do projektu City Nature Challenge, ve kterém soutěží předem přihlášená města po celém světě o co největší počet pozorování živé přírody pomocí aplikace iNaturalist.

AKTUALITA 21. 3. 2024

Heritage Library a Policy Monitor

Evropské centrum pro kulturní dědictví (European Heritage Hub) zveřejnilo volně k užívání dva nové digitální nástroje: Heritage Library a Policy Monitor.

AKTUALITA 14. 2. 2024

Podcast Bez bariér

Podcast Bez bariér popularizuje webovou přístupnost a nabízí seriózní a důvěryhodný zdroj informací o této problematice. 

AKTUALITA 2. 2. 2024

Virtuální muzeum ukradených kulturních předmětů

UNESCO věří, že virtuální muzeum pomůže dostat témata nezákonného obchodování s kulturními statky do centra mezinárodní pozornosti a posílí obhajobu vrácení uloupených předmětů.

AKTUALITA 24. 1. 2024

Vzdělávací videohra: Playing Kafka

Jedním z projektů, podpořených v rámci Národního plánu obnovy na podporu kreativního učení, je videohra Goethe institutu Playing Kafka, která oživuje Kafkův literární svět ve světě virtuálním.

AKTUALITA 22. 1. 2024

Využití AI v památkách a kulturním dědictví

Zpráva představuje aktuální stav a další možnosti využití umělé inteligence v britských muzeích, památkových objektech a institucích zabývajících se kulturním dědictvím.