AKTUALITA 20. 6. 2024

Sbírky Picassova muzea online

Pařížské Musée Picasso zveřejnilo digitalizované verze umělcových maleb, kreseb, fotografií a pozůstalosti.

AKTUALITA 11. 6. 2024

Výstava: Ukrajinská pole orná a válečná

Výstava v Národním zemědělském muzeu zavede návštěvníky prostřednictvím exponátů, fotografií i virtuální reality na válkou sužovanou Ukrajinu a představí význam ukrajinského zemědělství pro tamní ekonomiku, ale i globální svět.

AKTUALITA 26. 4. 2024

City Nature Challenge 2024

Zapojte se ve dnech 26. 4.–29. 4. do projektu City Nature Challenge, ve kterém soutěží předem přihlášená města po celém světě o co největší počet pozorování živé přírody pomocí aplikace iNaturalist.

AKTUALITA 21. 3. 2024

Heritage Library a Policy Monitor

Evropské centrum pro kulturní dědictví (European Heritage Hub) zveřejnilo volně k užívání dva nové digitální nástroje: Heritage Library a Policy Monitor.

AKTUALITA 14. 2. 2024

Podcast Bez bariér

Podcast Bez bariér popularizuje webovou přístupnost a nabízí seriózní a důvěryhodný zdroj informací o této problematice.

AKTUALITA 2. 2. 2024

Virtuální muzeum ukradených kulturních předmětů

UNESCO věří, že virtuální muzeum pomůže dostat témata nezákonného obchodování s kulturními statky do centra mezinárodní pozornosti a posílí obhajobu vrácení uloupených předmětů.