AKCE: 28. 9. 2023, 10:00–17:00

Den otevřených dveří ministerstva kultury 2023

Ministerstvo kultury pořádá i letos den otevřených dveří s bohatým doprovodným programem příspěvkových organizací MK ČR pro děti i dospělé.

@mkcr.cz
Datum konání: 28. 9. 2023, 10:00–17:00
Místo konání: Notický palác, Maltézské náměstí 1, Praha 1

Na Den české státnosti ministerstvo kultury otevře šitoké veřejnosti Nostický palác, ve kterém budou zpřístupněny reprezentační prostory, pracovna ministra kultury, obrazárna paláce, kaple Nanebevzetí Panny Marie i průhled do nostické knihovny.

V přízemí paláce se návštěvníkům představí příspěvkové organizace ministerstva kultury s programem pro děti i dospělé. K vidění bude závodní motocykl z expozice Technického muzea v Brně, na kterém v 80. letech závodil brněnský jezdec Alexandr Vysloužil nebo historický velociped. Národní knihovna představí lístkový katalog – dříve naprosto běžná součást mnoha knihoven, dnes trochu tajemná dřevěná skříňka se spoustou šuplíčků vybízejících k prozkoumání. Připraveny budou i paleontologické nálezy Moravy ze sbírek Moravského zemského muzea a mnoho dalšího.

Více informací o akci: zde

Zdroj: mkcr.cz