Objem muzejní a muzeologické literatury neuvěřitelně roste. Nejnovější zejména cizojazyčnou produkci naleznete v rubrice Knihovna Centra.  Kromě publikací jsou významným zdrojem muzeologických informací odborná periodika (viz rubrika Sborníky a časopisy) a samozřejmě webové stránky a portály muzejních asociací a dalších kulturních institucí (viz rubrika Webové informační zdroje), které sledují nejnovější teoretické, metodologické i praktické trendy v oblasti muzeologie a výstavnictví, legislativní oblast i technologický vývoj.  Na těchto stránkách lze najít i celou řadu elektronických publikací.

Knihovny

Zde najdete odkazy na knihovny, které shromažďují odbornou literaturu z oblasti muzeologie a příbuzných oborů

AKTUALITA 25. 4. 2022

Museums and Interactive Virtual Learning

Slavné nakladatelství Routledge vydalo v dubnu 2022 novou knihu zaměřenou na muzea a muzeaologii. Tentokrát se týká interaktivity v rámci vzdělávání ve virtuálním prostoru. 

AKTUALITA 9. 3. 2022

Muzejní akce na podporu Ukrajiny

Asociace muzeí a galerií (AMG) prezentuje na svých stránkách muzejní a galerijní akce zaměřené na vyjádření solidarity s Ukrajinou i odkazy na konkrétní pomoc. 

AKTUALITA 2. 2. 2022

Nový podcast ICOM Voices

Mezinárodní rada muzeí spouští nový popularizační podcast ICOM Voices.

AKTUALITA 26. 1. 2022

Projekty evropské spolupráce – webinář a intenzivní kurz

Další ročník Projektů evropské spolupráce programu Evropské unie Kreativní Evropa – Kultura bude vyhlášen 1. února. Kancelář Kreativní Evropa – Kultura připravila kurzy pro všechny se zájmem o tyto granty.

AKTUALITA 17. 1. 2022

Připojte se k projektu CHARTER

Projekt CHARTER nabízí příležitost k podílení se na propojování aktivit evropského kulturního dědictví v rámci projektu Erasmus+, jehož cílem je vytvořit udržitelný a odolný sektor kulturního dědictví.