AKCE: 14. 11. 2023 – 16. 11. 2023

Konference PROPAMÁTKY o obnově a využívání biografů

Odborná konference Institut pro památky a kulturu se bude letos zabývat obnovou a využitím biografů, kin a kulturního dědictví audiovizuálního průmyslu.

Konference PROPAMÁTKY o obnově a využívání biografů
Datum konání: 14. 11. 2023 – 16. 11. 2023
Místo konání: Veřejný sál Hraničář v Ústí nad Labem

Zmenšily svět, vytvořily místo pro nové hrdiny, koncentrovaly na jedno místo zábavu i vědění. Je pro biografy místo i ve 21. století? Jejich obnovou a využitím se bude zabývat konference, kterou hostí Hraničář v Ústí nad Labem v polovině listopadu.

Třídenní program slibuje odborná konference, kterou pořádá Institut pro památky a kulturu: od 14. do 16. listopadu se na jednom místě budou setkávat architekti, historici, památkáři, zástupci měst, investoři i filmoví vědci, aby společně hledali východiska pro kulturní dědictví audiovizuálního průmyslu. Kina jako kulturní prostory, architektonická podoba biografů i možnosti jejich ochrany, to jsou jen některá z témat, která budou rezonovat ve veřejném sálu kina Hraničář v Ústí nad Labem.

Program konference

Registrační formulář

Více informací zde nebo na webu konference.

Zdroj: propamatky.info