AKCE: 3. 12. 2023 – 7. 12. 2023

Konference: Museums and Change: Transforming Our Institutions for the Future

Mezinárodní výbor pro etnografická muzea a sbírky (ICME) pořádá konferenci na téma Muzea a změna.

Konference: Museums and Change: Transforming Our Institutions for the Future
Datum konání: 3. 12. 2023 – 7. 12. 2023
Místo konání: Etnografické muzeum, Budapešť, Maďarsko

Mezinárodní výbor pro etnografická muzea a sbírky (Committee for Museums of Ethnography) přijímá návrhy na příspěvky k plánované konferenci Museums and Change. Tu pořádá ve spolupráci Néprajzi Múzeum – Etnografickým muzeem v Budapešti. Konference se zaměří na témata změn ve světle nové definice muzea, která zdůrazňuje udržitelnost, zapojení komunit a etickou komunikaci.

Organizátoři si kladou za cíl nabídnout nové pohledy na převládající teorii a praxi úvahami o alternativních perspektivách a přístupech k tématu „muzea a změna“, odklonem od eurocentrického, koloniálního a neoliberálního paradigmatu.

Návrhy příspěvků by měly rozvíjet témata z následujících kategorií:

• reakce na planetární (vnější) změny: sociopolitické a zdravotní krize a aktivismus
  • reakce na sektorové změny: jak nová definice muzea (srpen 2022) podpořila změnu národní kulturní politiky a dalších právních rámců?
  • organizační (vnitřní) změna: posun institucionální praxe

Uzávěrka termínu pro zasílání návrhu příspěvku: do 15. září 2023

Registrace na konferenci je otevřena do 15. října 2023.

Webová stránka konference: zde

Zdroj: heritagehubkrakow.org