AKCE: 8. 11. 2023 – 9. 11. 2023

The economic and social context of illicit trafficking in archaeological artefacts

Mezinárodní sympozium věnované nezákonnému obchodování s archeologickými nálezy bude přístupné i online.

Datum konání: 8. 11. 2023 – 9. 11. 2023
Místo konání: Hôtel Berthelot, 24 rue de la Chaîne, Poitiers a online

Laboratoř HERMA Univerzity v Poitiers a Evropský univerzitní institut ve Florencii zvou na dvoudenní odborné sympozium věnované věnované nezákonnému obchodování s archeologickými nálezy. Hlavním cílem akce je sdílet znalosti o ekonomických a společenských souvislostech, které umožňují nezákonné obchodování s kulturním dědictvím, zejména archeologickými artefakty, ze zdrojových zemí do zemí, kde probíhá aktivní obchod s tímto typem zboží. Mezi řečníky jsou zástupcové akademických a výkumných institucí a organizací věnujících se nezákonnému vývozu kulturních statků z evropských zemí (Francie, Španělsko, Ukrajina, Velká Birtánie) i zemí mimo Evropu (Egypt, Turecko, Tunisko).

Konference proběhne v hybridním formátu, prezenční forma proběhne ve francouzském Poitiers, online bude sympozium přístupné po registraci.

Konferenčními jazyky jsou francouzština a angličtina.

Program sympozia

Registrační formulář