AKCE: 25. 11. 2023, 10:00–16:00

Konference INSPO 2023

Středisko Teiresiás Masarykovy univerzity zve na konferenci o technologiích pro osoby se specifickými potřebami.

Konference INSPO 2023
Datum konání: 25. 11. 2023, 10:00–16:00
Místo konání: Kongresové centrum Praha

Už 23. ročník konference INSPO o technologiích pro osoby se specifickými potřebami se uskuteční v sobotu 25. listopadu 2023 v Kongresovém centru Praha. Program nejvýznamnější konference tohoto zaměření v Česku, který byl zveřejněn na www.inspo.cz/inspo-2023, představí aktuální možnosti využití technologií zlepšující život lidí se zdravotním znevýhodněním. 

Odpoledne bude jednání již tradičně rozděleno do tří sekcí. V sekci Technologie pro osoby se sluchovým postižením se prostřednictvím 6 příspěvků seznámí účastníci nejen s aktuální legislativou, ale i s praktickými aplikacemi pro převod řeči do písemné podoby či titulkování.

Sekce Technologie při vzdělávání a zaměstnávání lidí se zdravotním postižením pak představí provázání vzdělávacího systému s trhem práce pro osoby se smyslovým postižením a připravenosti na inkluzivní zaměstnávání.

Ve všech sekcích bude zajištěn přepis mluveného slova do textu a tlumočení do českého znakového jazyka. V případě příspěvků zahraniční přednášející, Susanny Laurin, bude zajištěno simultánní tlumočení do češtiny.

Cena vstupenky je 600 Kč, účastníci s průkazem ZTP, ZTP/P a TP a jejich osobní asistenti zaplatí jen 300 Kč. Kdo bude chtít konferenci finančně podpořit a přispět třeba na dofinancování zvýhodněných vstupenek, může si zakoupit vstupenku Podporovatel konference INSPO za 900 Kč.

Program konference

Registrační formulář

Více informací zde.

Zdroj: inspo.cz