AKCE: 17. 11. 2023 – 19. 11. 2023

Seminář Rekonstrukce a prezentace archeologických objektů

Seminář zaměřený na experimentální archeologii, prezentaci a interpretaci archeologických nálezů a vztahu archeologie a veřejnosti.

Seminář Rekonstrukce a prezentace archeologických objektů
Datum konání: 17. 11. 2023 – 19. 11. 2023
Místo konání: Chata Jedlová, Deštné v Orlických horách - Jedlové

Villa Nova Uhřínov, středisko experimentální archeologie a regionálních dějin zve na seminář zaměřený na experimentální archeologii, prezentaci a interpretaci archeologických nálezů a vztahu archeologie a veřejnosti.

Seminář spolupořádá Česká archeologická společnost, odborná pracovní skupina experimentální archeologie a Muzeum a galerie Orlických hor v Rychnově nad Kněžnou.

Program a tematické okruhy jsou již tradičně velmi široké. Účast na semináři tradičně přislíbili kolegové z Polska a Slovenska a Slovinska.

Tematické okruhy:

• Archeologické experimenty
  • Problematika muzeí v přírodě
  • Vědecké rekonstrukce archeologických objektů
  • Prezentace a popularizace oboru
  • Zprávy z činnosti organizací
  • Zkušenosti ze zahraničních pracovišť
  • Metodické příspěvky
  • Praktické ukázky (workshop)

Seminář se uskuteční v prostorách „Chaty Jedlová“ v Deštném v Orlických horách - Jedlové ve dnech 17.—19. listopadu 2023. Účastnický poplatek 1800,- v sobě zahrnuje ubytování, stravu, organizační poplatek. Pro studenty je snížený účastnický poplatek ve výši 1200,- Kč.

Více informací zde.

Zdroj: moh.cz