AKCE: 20.10.2022, 16:00

Narativ – příběh – prožitek

Prezentace a diskuse k vytváření moderních expozic založených na narativním přístupu na základě návštěvy nových muzeí 20. století v Polsku.

Narativ – příběh – prožitek
Datum konání: 20.10.2022, 16:00
Místo konání: Nádraží Bubny, Bubenská 8b, Praha 7

Památník ticha připravuje realizační scénář a projekt stálé expozice pro místo paměti na nádraží Bubny. V souvislosti s jeho přípravou uskutečnil autorský tým koncepčně připravenou cestu po polských muzeích žánru paměti 20. století. Naši severní kolegové v posledních dvou dekádách nabídli sobě i světu skutečnou vlnu nových expozic. Počínaje Muzeem varšavského povstání kvalitativně posunuli přístup k jejich vytváření i ke vzdělávání a veřejné komunikaci paměťových center. Navštívili jsme nové výstavní prostory, setkali se s jejich autory a kurátory.

Památník ticha nabízí malou prezentaci a diskusi k vytváření moderních expozic založených na narativním přístupu. Miniseminář pro odbornou veřejnost a příznivce kulturního rozvoje moderních paměťových expozic se uskuteční 20. října v 16:00 na nádraží Bubny (Bubenská 8b, Praha 7) v improvizovaném kinosále sezonní výstavy Album G.T., kterou můžete při této příležitosti zhlédnout.

Prosíme o potvrzení Vaší účasti na rezervace@pamatnikticha.cz.

Více informací zde.

Zdroj: pamatnikticha.cz