AKCE: 25. 9. 2022 – 27. 9. 2022

European Cultural Heritage Summit 2022

Letošní summit Evropského kulturního dědictví včetně slavnostního vyhlášení Ceny evropského dědictví a Ceny Europa Nostra za rok 2022 se bude konat v Praze

European Cultural Heritage Summit 2022
Datum konání: 25. 9. 2022 – 27. 9. 2022
Místo konání: Praha

Letošní summit Evropského kulturního dědictví 2022 se bude konat v Praze od 25. do 27. září. Pořádají ho Europa Nostra a Europa Nostra Česká republika ve spolupráci s Evropskou komisí a Ministerstvem kultury ČR v rámci českého předsednictví v Radě Evropské unie.

Na summitu proběhne také slavnostní vyhlášení Ceny evropského dědictví a Ceny Europa Nostra za rok 2022. Jména vítězných projektů byla zveřejněna již na konci června. V letošním roce, kdy si připomínáme 20. výročí této nejprestižnější evropské ceny v oblasti kulturního dědictví, bylo v pěti kategoriích oceněno 30 výjimečných počinů v oblasti kulturního dědictví z 18 evropských zemí. Tyto kategorie odpovídají nejnovějšímu vývoji a prioritám souvisejícím s politikou a praxí v oblasti kulturního dědictví v Evropě.

Registrace k účasti na summitu bude spuštěna v průběhu srpna.

Registrační formulář

Předběžný program