AKCE: 9. 3. 2023, 15:00–16:30

Online workshop Muzea bývalé NDR v proměnách času

Muzeum hudebních nástrojů Lipské univerzity zve na odborný workshop k transformaci muzeí bývalé NDR na demokratické kulturní instituce.

Online workshop Muzea bývalé NDR v proměnách času
Datum konání: 9. 3. 2023, 15:00–16:30
Místo konání: Musikinstrumentenmuseums der Universität Leipzig a online

Muzeum hudebních nástrojů Lipské univerzity zve každý druhý čtvrtek v měsíci ve tři ('2. Donnerstag um 3') na odborné workshopy s mottem "Sammeln, Sortieren, Entschlüsseln" a možností nahlédnout do aktuálního organologického výzkumu.

Tématem březnového workshopu jsou Muzea bývalé NDR v proměnách času (Museen der ehemaligen DDR im Wandel). Za několik let bude NDR historií stejně dlouho, jako kdysi existovala, tedy čtyři desetiletí. Zpráva vyšetřovací komise 12. německého spolkového sněmu (1991-1994) přinesla informace o tom, jakými státními úkoly zahraničního obchodu NDR při bezohledném získávání, bezpečnostní úschově a výdělečném využívání "lidového majetku" byla tehdy pověřena mnohá muzea. Jak se jim podařilo proměnit se v demokratické kulturní instituce? Jak se aktualizovaly koncepce, školili zaměstnanci, přehodnocovaly vlastní dějiny?

Moderátor diskuse: Prof. Dr. Josef Focht, Výzkumné centrum Digitální organologie při Muzeu hudebních nástrojů  Lipské univerzity.

Workshopu je možné zúčastnit se prezenčně i online

Více informací zde.

Zdroj: mcmi.cz