AKCE: 2.3.2023, 19:30

Nový cyklus přednášek Konečně!

Nový cyklus přednášek Konečně! představí výrazné osobnosti současné architektury. 

@radio1.cz
Datum konání: 2.3.2023, 19:30
Místo konání: Nové prostory Technologického centra UMPRUM Mikulandská

Jarní blok reprezentují autoři, jejichž tvorba je velmi specifická a není určována módními trendy. Hlavním tématem rozhovoru pozvaných hostů bude úvaha o autorství děl, která vznikají v kolektivu, a to jak v umění, tak i v architektuře.

Thomas Burlon byl od roku 2009 partnerem dnes již neexistujícího, zato během své existence velmi progresivního, berlínského architektonického studia Brandlhuber+Emde, Burlon. Mezi jejich nejvýznamnější práce patří radikální přestavba industriálního objektu Antivilla nedaleko Berlína, která zaujme odhalenou betonovou fasádou a konceptem vybouraných otvorů místo klasických oken. Přímo v Berlíně navrhli budovu na ulici Brunnenstrasse, která slouží jako byty, galerie a byla sídlem jejich tehdejší kanceláře. Za přeměnu brutalistního kostela St. Agnes na König galerii obdrželi Architekturpreis Berlin. Thomas Burlon nyní působí ve svém studiu Schneider Oelsen.

Bernd Trasberger je německo-belgický vizuální umělec, jehož tvorba se zaměřuje převážně na architekturu, veřejný prostor a jejich úlohu ve společnosti. Ve svých dílech využívá či reprodukuje architektonické a designové artefakty, které následně modifikuje v kontextu jejich historického vývoje a společenského významu. V jednom ze svých prvních děl Am Neuen Wasserturm vytvořil průchozí zmenšeninu městské části Mönchengladbachu.

Další jarní přednášky:

13. dubna | Ivan Kroupa

Architekt a pedagog ukáže své projekty, mezi nimiž bude i nově vznikající návrh smuteční síně v Týnci nad Sázavou.

4. května | Roger Diener

Zástupce švýcarské minimalistické architektury představí kancelář Diener & Diener Architekten z Basileje, jež reprezentuje jednoduchý a čitelný přístup k architektonické tvorbě. Zaměřuje se převážně na návrhy městských budov.

Březnová přednáška bude probíhat v anglickém jazyce. Základní vstupné na akci je 140Kč, zvýhodněná cena pro studenty nebo seniory je 120 Kč.

Zdroj: propamatky.info