AKCE: 20. 3. 2023, 17:00–18:15

Webinář Museum revisited - Interpreting the museum

Webinář NEMO a programu Museum Revisited představí možnosti spolupráce kurátorů, interpretátorů a komunity v oblasti nové prezentace muzejních sbírek.

Webinář Museum revisited - Interpreting the museum
Datum konání: 20. 3. 2023, 17:00–18:15

Síť evropských muzejních organizací NEMO a Museum Revisited, program spolupráce Velké Británie a Evropské unie v oblasti muzejnictví a kultury, zvou na webinář Interpreting the museum. Cílem webináře je prozkoumat, jak vzniká výstava/expozice a význam vystavených předmětů ve spolupráci kurátorů, edukátorů interpretátorů a komunity. Kurátorky Caroline Currie and Laura Bauld tento proces představí na příkladu tvorby nové expozice v galerii The Burrell Collection ve skotském Glasgowě. Kromě reinterpretace vystavených exponátů představí svůj přístup k prezentaci uměleckých díl a jejich kontextu, včetně více než 90 interaktivních a imerzivních digitálních prvků.

Webinář se koná 20. března 2023 od 17:00. Účast je zdarma po registraci.

Registrační formulář

Více informací zde.