AKCE: 29.3.2023, 15:00

Webinář NFTs, Museums and the Metaverse

Webinář Mezinárodního výboru pro konzervaci ICOM a NFT platformy pro kulturní instituce Patron of Art se bude věnovat budoucnosti a potenciálu NFT a metaversa pro muzea.

Webinář NFTs, Museums and the Metaverse
Datum konání: 29.3.2023, 15:00

Mezinárodní výbor ICOM pro konzervaci ICOM-CC a mezinárodní platforma NFT pro kulturní instituce Patron of Art zvou na online webinář, věnovaný NFT (nezaměnitelný token), jejich definici, možnostem využití v muzejních a kulturních institucích a zásadám jejich sbírání a uchovávání ve sbírkách muzeí. Podle průzkumu Patron of Art, který proběhl na loňské Generální konferenci ICOM v Praze, až 50 % muzejních odborníků předpokládá, že se v budoucnosti budou v muzeích využívat technologie NFT a metaversa, ať už jako součást prezentace sbírek, nebo jako samotné sbírkové předměty.

Webinář proběhne na platfromě ZOOM, účast je zdarma po registraci.

Registrační formulář

Více informací zde.