AKCE: 23. 3. 2023, 10:00–17:00

Sympozium Other Edges of the World

MeetFactory pořádá sympozium zaměřené na teoretické a praktické aspekty problematiky umění a konfliktu a umělkyň a umělců v exilu.

@kreativnievropa.cz
Datum konání: 23. 3. 2023, 10:00–17:00
Místo konání: MeetFactory, Ke Sklárně 3213/15, 150 00 Praha 5

Sympozium Other Edges of the World pořádá MeetFactory v rámci podpořeného projektu Ruritania and Other Edges of the World.

Před válkou na Ukrajině uprchly už miliony lidí, mezi nimi umělkyně, umělci, kurátorky, kurátoři a další kulturní profesionálové. Na pomoc těmto lidem vznikly různé iniciativy, sítě organizací a mnoho uměleckých institucí a rezidenčních programů přizpůsobilo této pomoci svůj program. Za poslední rok se instituce i jednotlivci musely vypořádat s množstvím nečekaných výzev, přičemž postupem času se jako největší v tomto směru jeví udržitelnost – od financování podpory přes udržení zájmu jednotlivých aktérů a institucí až po teoretičtější otázky dekolonizace střední a východní Evropy.

Celá akce probíhá v anglickém jazyce bez tlumočení.

Zdroj: kreativnievropa.cz