AKCE: 13. 3. 2023, 18:00–19:30

Webinář Co-Designing for Visual Disability in Polish and Canadian Museums

Webinář představí projekty designu výstav a expozic pro návštěvníky se zrakovým postižením v polských a kanadských muzeích.

Webinář Co-Designing for Visual Disability in Polish and Canadian Museums
Datum konání: 13. 3. 2023, 18:00–19:30

Výzkumný projekt Thinking through the Museum zve na diskuzi formou webináře, která představí možnosti designu výstav a expozic přizpůsobeného potřebám návštěvníků se zrakovým omezením. Malwina Antoniszczak, polská umělkyně a designérka, spolupracovala na více než 30 výstavách v polských a zahraničních muzeích a specializuje se na design haptických pomůcek pro návštěvníky se zrakovým postižením. Patricia Bérubé působí na Carleton University v kanadské Ottawě a ve svém výzkumu se zabývá zprostředkováním vizuálního umění lidem se zrakovým znevýhodněním. Obě řečnice představí výstavní projekty, na kterých se podílely ve spolupráci s muzejními institucemi. Po prezentacích bude následovat diskuze obou odbornic a čas bude věnován i dotazům publika.

Webinář proběhne na platformě ZOOM, účast je zdarma po povinné registraci.

Přihlašovací formulář

Více informací zde.