AKCE: 17. 10. 2024, 18:00–20:00

Veřejná diskuze: Videohry jsou nejsilnějším globálním zdrojem historické imaginace

Jak videohry a počítačové hry formují současné představy o minulosti? Kdo historizující videohry hraje? Proč je historie pro vývojáře tak přitažlivou látkou? Jakou roli hrají videohry v současných světových konfliktech?

Datum konání: 17. 10. 2024, 18:00–20:00
Místo konání: Muzeum města Ústí nad Labem

Herní studia nejsou již delší dobu okrajovou akademickou disciplínou, výše uvedené otázky dokazují společenskou závažnost videoher. Věnujeme videohrám dostatečnou pozornost? Naplňuje hraní historických videoher očekávané cíle, které si spojujeme s historickou gramotností? Zveme na debatu s Lucií Formánkovou (Charles Games), Terezou Fousek Krobovou (FSV UK, FAMU) a Janem Kremerem (NFA), která otevře všechny tyto otázky, a posune tak diskuzi o zobrazování minulosti ve videohrách za očekávané horizonty.

Zdroj: facebok.com/Muzeum města Ústí nad Labem