AKCE: 23.10.2024, 18:00

Přednáška Moving Contexts: Curating Contemporary Art at Haus der Kunst in Munich and Gropius Bau in Berlin

Zlínská galerie G18 v cyklu odborných přednášek Let’s Talk Arts! připravila další setkání s kurátorkou dvou významných německých institucí.

Datum konání: 23.10.2024, 18:00
Místo konání: galerie G18, Štefánikova 5670 (budova Fakulty humanitních studií), Zlín

Zlínská galerie G18 v cyklu odborných přednášek Let’s Talk Arts! připravila další setkání, které proběhne 23. 10. 2024 od 18 hodin. Pozvání tentokrát přijala kurátorka a profesorka Julienne Lorz, která promluví o kurátorství v Haus der Kunst v Mnichově a Gropius Bau v Berlíně.

Jak se rozhoduje o tom, jaké umění v galeriích vidíme a jaký vliv na to má historie a architektura těchto míst? Julienne Lorz, bývalá hlavní kurátorka Haus der Kunst v Mnichově a Gropius Bau v Berlíně ve své přednášce odhalí zákulisí prestižních uměleckých institucí. Mimo jiné Lorz přináší také svůj neobvyklý profesní příběh, kdy se z tanečnice stala kurátorkou.

Julienne Lorz je profesorkou magisterského programu Extended Museum Studies na University of Applied Arts in Vienna, který se věnuje zkoumání a rozšiřování konceptu muzea.

Přednáška probíhá v anglickém jazyce. Vstupné je zdarma.

Více informací zde.

Zdroj: culturenet.cz