AKCE: 11.10.2024, 0:00

Sympozium: Pohybem k vyšší odolnosti a wellbeingu společnosti

Odborné sympozium zaměřené na budování a rozvíjení koncepční spolupráce tanečních profesionálů a kulturních institucí se školami v oblasti kreativního učení dětí a mládeže s cílem implementace inkluzivních tanečních a divadelních metod.

Sympozium: Pohybem k vyšší odolnosti a wellbeingu společnosti
Datum konání: 11.10.2024, 0:00
Místo konání: Klub Letka, Letohradská 44, Praha 7

Sympozium Pohybem k vyšší odolnosti a wellbeingu společnosti je koncipováno jako minikonference rozdělená na 2 programové části:

• blok přednášek (představení projektů a aktivit, sdílení dobré praxe)
  • moderovanou debata účastníků se zapojením dílčích ukázek praktických tanečních metod, které využívají umělci při práci se znevýhodněnými skupinami dětí a mládeže, ale také dospělých jedinců a seniorů

Mezi hosty sympozia patří: Zden Brungot Svíteková a Lucie Štádlerová s představením aktivit spolku Ostružina pro neslyšící, dále lektorka Dance ability metody Jitka Mozorová, expertka na integraci dětí se zrakovým postižením prostřednictvím kreativního vzdělávání Petra Holá, tanečník a performer Jaro Viňarský a zástupci mezinárodního projektu Dance Well.

Skrze organizaci programu sympozia je dílčím cílem propojit nejen aktivní umělce věnující se tvorbě nebo aktivitám zahrnující inkluzi, ale také regionální zástupce provozující kulturní centra a regionální promotéry,“ říká kurátorka programu sympozia Blanka Marková.

Více informací: zde

Zdroj: culturenet.cz