AKCE: 17. 10. 2024 – 18. 10. 2024

Konference Poohří 13. Uchovávání historické paměti

13. ročník konference věnující se historii a krajině regionu Poohří má připomenout 135. výročí založení lounského muzea.

Konference Poohří 13. Uchovávání historické paměti
Datum konání: 17. 10. 2024 – 18. 10. 2024
Místo konání: Státní okresní archiv Louny, Pod Nemocnicí 3127, Louny

Třináctý ročník konference Poohří s podtitulem Uchovávání historické paměti má připomenout 135. výročí založení lounského muzea. Konferenci pořádá spolek Historie a současnost Poohří, Oblastní muzeum v Lounech a Okresní archiv Louny.

Akce bude probíhat v termínu 17.-18. října 2024 v prostoru lounské radnice a nové budově archivu. Konference je otevřena všem zájemcům o historii Poohří od pravěku do současnosti. Vítány jsou příspěvky k dějinám regionu Kadaňska, Žatecka, Podbořanska, Lounska, Chomutovska, Mostecka, Litoměřicka, Slánska, Rakovnicka apod.

Abstrakty svých příspěvků můžete zasílat do konce září, a to na e-mailovou adresu: havrlant@muzeumlouny.cz. Referáty by se měly vejít do 20 minut a v písemné podobě budou vydány v konferenčním sborníku. Referujícím účastník mohou organizátoři zajistit po domluvě nocleh v Lounech. Pro všechny účastníky bude připraven zajímavý doprovodný program.

Více informací bude dostupných na webu spolku Historie a současnost Poohří.

Zdroj: Facebook