AKCE: 6. 10. 2024 – 8. 10. 2024

European Cultural Heritage Summit 2024

Letošní summit Evropského kulturního dědictví včetně slavnostního vyhlášení Ceny evropského dědictví a Ceny Europa Nostra za rok 2023 se bude konat v rumunské Bukurešti.

European Cultural Heritage Summit 2024
Datum konání: 6. 10. 2024 – 8. 10. 2024
Místo konání: Bukurešť, Rumunsko

Evropský summit kulturního dědictví 2024 se uskuteční na začátku října v Bukurešti. Tento summit nabídne příležitost k podpoře a reflexi politické, environmentální a společenské hodnoty kulturního dědictví pro Evropu a její občany a komunity.

Summit je organizován organizací Europa Nostra v rámci projektu Evropský kulturní dědictví Agora, který je spolufinancován Evropskou unií.

Hlavním bodem programu bude slavnostní vyhlášení vítězů Evropských cen za kulturní dědictví/Ceny Europa Nostra, které se uskuteční 7. října v nejprestižnější koncertní síni v Bukurešti, Atheneu. Seznam nominovaných institucí zde.

V rámci akce se uskuteční Fórum evropského dědictví zaměřené na kulturní dědictví a digitální transformaci, organizované platformou Europeana ve spolupráci s konsorciem Evropského dědictví.

Program summitu zde.

Více informací zde.