AKCE: 15.10.2024, 10:00 – 16.10.2024, 15:45

Konference Digitalizace kulturního dědictví: Procesy, data, metadata

Axiell Czech Republic pořádá konferenci určenou nejen pro uživatele a také zájemce o evidenční systém MUSEION.

Konference Digitalizace kulturního dědictví: Procesy, data, metadata
Datum konání: 15.10.2024, 10:00 – 16.10.2024, 15:45
Místo konání: Občanská plovárna, U Plovárny 1, Praha 1

Program bude i letos zaměřen na problematiku digitalizace kulturního dědictví, kterou velmi intenzivně zabývá i prostředí muzeí a galerií. Kromě přípravy na proces digitalizace či jeho implementaci do běžného chodu instituce se letošní ročník více soustředí na následné zpracování digitalizátů; tj. jak pečovat o data generovaná v rámci procesu digitalizace, aby byla dlouhodobě chráněná a přístupná pro další generace.

Dále se konference bude věnovat tématu muzejní autority. Tvorba a uplatnění hierarchických autoritních slovníků při zpracování dat umožňuje rychlou a jednotnou katalogizaci a je důležitou podmínkou následné efektivnosti vyhledávání informací nad rozsáhlými databázemi.

Pro uživatele systému MUSAION budou představeny méně známé i nové funkcionality systému a také plány na jeho další rozvoj.

Na konferenci vystoupí se svými příspěvky nejen konzultanti a analytici Axiell Czech Republic, ale také hosté z muzejních institucí (Muzeum města Prahy, Muzeum umění Olomouc, Galerie moderního umění v Roudnici nad Labem, Slovenské národní muzeum).

Přihlásit se můžete prostřednictvím formuláře.

K akci je možné připojit se i v události na LinkedIn nebo Facebooku.

Program konference

Více informací zde.