AKCE: 12.9.2022, 13:00

Seminář Dokumentární film v muzejní expozici

Muzeum paměti XX. století ve spolupráci s Pedagogickou fakultou UK zvou na seminář na téma využití filmových materiálů z XX. století v muzejních expozicích a historickém vzdělávání.

Seminář Dokumentární film v muzejní expozici
Datum konání: 12.9.2022, 13:00
Místo konání: Velký sál Pedagogické fakulty Univerzity Karlovy, M. D. Rettigové 4, Praha 1

Muzeum paměti XX. století ve spolupráci s Pedagogickou fakultou UK zvou odbornou veřejnost, pedagogy, studenty a další zájemce na seminář Dokumentární film v muzejní expozici.

Tématem semináře je využití filmových materiálů z XX. století v muzejních expozicích a historickém vzdělávání. Seminář je pořádán jako preludium III. ročníku festivalu dokumentárních filmů Nezlomní a obětovaní, který se uskuteční od 8. do 12. listopadu 2022 v Praze. Seminář je určen muzejním odborníkům, muzejním pedagogům, tvůrcům dokumentárních filmů, redaktorům tematických médií, studentům VŠ.

Hosté:

• Alicja Knast, Národní galerie v Praze
  • Robert Kost, Muzeum polské historie
  • Pavel Štingl, Památník ticha
  • Paweł Ukielski, Muzeum varšavského povstání
  • Petr Blažek, Muzeum paměti XX. století

Moderuje: Jan Samohýl

Účast je zdarma.

V případ zájmu kontaktujte, prosím, PhDr. Jana Samohýla na e-mailu: jan.samohyl@mpxx.cz.

Zdroj: muzeum20stoleti.cz