AKCE: 22. 9. 2022 – 23. 9. 2022

European Creative Industries Summit 2022

Největší konference kulturních a kreativních odvětví se letos uskuteční v Praze. Špičky kulturních a kreativních odvětví z celé Evropy se sjedou do hlavního města diskutovat na téma transformace.

@facebook.com/kreativnievropa
Datum konání: 22. 9. 2022 – 23. 9. 2022
Místo konání: La Fabrica a Pražské kreativní centrum

Letošní konference #ECIS22 GREEN přináší  nová pojetí, představy a zacílení politik pro kulturní kreativní sektory a odvětví (CCSI). CCSI jsou známé svým potenciálem meziodvětvových inovací a schopností pomáhat ostatním sektorům zvládat změny. Stejně jako celá Evropa i Česká republika prožívá svou zelenou, sociální a digitální transformaci. Kulturní a kreativní odvětví nabízejí cestu, jak touto transformací projít udržitelně, eticky a s vysokou ekonomickou přidanou hodnotou. ECIS22 pořádá Kreativní Praha společně s hlavním městem, ECB Network a pod záštitou českého předsednictví v Radě EU.

Program: (postupně doplňován)

• Policy forum

Policy forum přináší aktuální možnosti rozvoje kulturních a kreativních sektorů (KKS) na úrovni EU od New European Bauhaus (NEB) po KIC (Knowledge and Innovation Community).

• Stakeholder forum

Stakeholder forum přináší aktuální projekty ukazující cestu, jak se s transicí vyrovnávají partneři ECBN, a jakým způsobem jsou taková řešení přenositelná.

• Czech Creatives forum

Czech Creatives Forum představí české projekty s mezinárodním přesahem spolu s českými inovativními řešeními jak ze soukromého, tak z veřejného sektoru.

Více informací o ECIS22: zde

Zdroj: kreativnievropa.cz