AKCE: 27. 5. 2022, 14:00–18:00

Konference: Střed zájmu – Redefinice prostoru

Činnost všech kulturních organizací byla v posledních dvou letech výrazně ovlivněna vleklou covidovou pandemií a v posledních týdnech válkou na Ukrajině. Na konferenci budou představeny příspěvky reflektující nové skutečnosti a potřebu redefinice prostoru, v jehož rámci fungujuí kulturní instituce.

@kreativnievropa.cz
Datum konání: 27. 5. 2022, 14:00–18:00
Místo konání: Studio ALTA (Západní křídlo Invalidovny, Sokolovská 136/24, Praha 8, Karlín)

Konference Střed zájmu: redefinice prostoru je součástí programu mezinárodní konference Trans Europe Halles 93#, kterou pořádá Studio Alta od 26. do 29. května 2022. Mezinárodní síť Trans Europe Halles (TEH) sdružuje kulturní organizace, které vznikly v nevyužívaných prostorách po celé Evropě. Téměř každá z nich znovu oživila nebo vytvořila nějaký prostor, který již plně nesloužil své původní funkci a nyní slouží široké veřejnosti, umělcům/kyním a kreativním lidem.

Na konferenci se budou hledat odpovědi na tato témata:

• Jaké prostory bychom měli vytvářet, aby byly finančně udržitelné?
  • Jak vypadá prostor, který je ekologicky udržitelný?
  • Jak do vytváření programu zapojit místní komunity?
  • Jak můžeme lépe spolupracovat na finanční i personální rovině?
  • Jakou společenskou odpovědnost jako kulturní organizace máme?

Kompletní program konference: zde.

V současnosti již vstupenky na událost nelze koupit, zajištěn však bude přímý přenost, který bude možno sledovat zdarma.

Zdroj: kreativnievropa.cz