AKCE: 31. 5. 2022

Konference MÁME VYBRÁNO 2022: Obnovené dědictví

11. ročník konference v oblasti financování památek a kulturního dědictví se bude věnovat památkovým proměnám, které se dočkaly ocenění.

Konference MÁME VYBRÁNO 2022: Obnovené dědictví
Datum konání: 31. 5. 2022
Místo konání: Klášter dominikánů, Praha

Letošní ročník konference MÁME VYBRÁNO představí oceněné počiny – inspirativní příklady záchrany kulturního dědictví. Nebude chybět Libušín, novoborský LASVIT nebo žatecký Mederův dům.

Obnovené dědictví. A podtitul: Konference o odvaze, inspiraci a vizích. Právě touto cestou se nově vydá řada setkání, která za uplynulých 10 let vešla ve známost jako MÁME VYBRÁNO. Letošní už 11. ročník je unikátní tím, že soustředí proměny, které se dočkaly ocenění, ať už se jedná o Patrimonium pro futuro Národního památkového ústavu, nebo řadu regionálních soutěží. 

Na program se tak dostaly projekty, které ukazují směr ve světě památek. Mederův dům, jeden z nejcennějších gotických domů v Žatci, který se v 80. letech zřítil a teprve nedávno se dočkal kompletní obnovy. Jídelna Libušín zachvácená plameny v roce 2014 a znovu vybudovaná pomocí ručních řemeslných postupů tak, jak to odpovídalo dobovým zvyklostem. Synagoga v Polici přestavěná pro potřeby Sokola, která teď znovu vypráví příběh židovské menšiny v českých zemích. Devět kapitol z nekonečné knihy o záchraně toho, co jsme zdědili po předcích.

Konference je letos výjimečná také samotným pojetím – osobnosti nepřicházejí s připraveným referátem, ale vybaveni budou fotografiemi a především vlastní zkušeností, o níž budou diskutovat se zdatnými moderátory. Prostor pro otázky dostanou i hosté přítomní v sále – mohou tak získat informace užitečné pro vlastní projekty.

Registrační formulář

Oficiální stránka konference

Zdroj: propamatky.info