AKCE: 28. 11. 2022 – 29. 11. 2022

Konference: Memory of the Past and Politics of the Present

V rámci projektu Akademie věd České republiky Strategy AV21 se koná konference o souvislostech historické paměti a současné politiky.

Konference: Memory of the Past and Politics of the Present
Datum konání: 28. 11. 2022 – 29. 11. 2022
Místo konání: Goethe-Institut Prague (Masarykovo nábřeží 32, Praha 1)

Jak spolu souvisí historická paměť a snaha o porozumění zcela současným politickým událostem? Tuto a mnoho dalších otázek si budou mezi 28. a 29. listopadem 2022 klást odbornice a odborníci na konferenci Akademie věd České republiky Memory of the Past and Politics of the Present.

Konference se chce zaměřit na souvislosti nevyprovokované ruské agrese na Ukrajině a zkoumat na současnosti ozvěny historie. S minulostí se totiž pracuje nejen v rámci historického bádání, ale s ryze současnými cíly a záměry. Konference se tak dotkne témat jako je budoucnost a minulost Evropy, evropská paměť, příběh lidských práv v dějinách nebo minulost a současnost střední a východní Evropy.

Na konferenci budou četná mezinárodní účast a koná se v pražském Goethe-Institut na Masarykově nábřeží 32.

Víze informací o programu a praktikáliích naleznete zde a můžete navštívit i stránky Ústavu pro soudobé dějiny Akademie věd České republiky, kde jsou uvedeny i podrobnosti k záměru a cílům konference. 

Zdroj: usd.cas.cz