AKCE: 14.11.2022, 11:00

NEMO webinář Museum action for climate empowerment

Webinář NEMO představí možnosti, jak se muzea mohou zapojit do boje proti klimatické krizi a plnění závazků Pařížské klimatické dohody.

NEMO webinář Museum action for climate empowerment
Datum konání: 14.11.2022, 11:00

Síť evropských muzejních organizací NEMO zve na další ze série webinářů pro muzejní pracovníky. Tématem listopadového webináře je klimatická krize a možnosti jak k boji s ní mohou přispět muzea. Henry McGhie z organizace Curating Tomorrow představí Glasgowský pracovní program opatření ke zlepšení klimatu, který byl přijat na COP26 a je hlavní příležitostí pro muzea přispět k Rámcové úmluvě OSN o změně klimatu (UNFCCC) a Pařížské dohodě. Představí také nového průvodce měřením a vykazováním emisí skleníkových plynů, který byl vyvinut ve spolupráci s americkou společností Co2Action.

Webinář se koná 14. listopadu 2022 v 11.00, účast je zdarma po registraci.

Registrační formulář

Více informací zde.