AKCE: 23. 11. 2021, 16:00–18:00

ZRUŠENO: Občanská diskuse uskutečněná v objektu kulturního dědictví

Europa Nostra, Ministerstvo kultury a Magistrát hlavního města Prahy zvou na akci s cílem ukázat, že kulturní dědictví má jedinečnou roli při utváření budoucí Evropy

@propamatky
Datum konání: 23. 11. 2021, 16:00–18:00
Místo konání: Sál architektů, Staroměstská radnice, Praha

Europa Nostra, Ministerstvo kultury a Magistrát hlavního města Prahy zvou na veřejnou diskusi v rámci celoevropské akce Konference o budoucnosti Evropy. Cílem je zapojit majitele a správce památek a ukázat, že kulturní dědictví má jedinečnou roli při utváření budoucí Evropy. Hovořit se bude také o tom, že evropské objekty kulturního dědictví nabízejí inspirující prostředí pro spojení odborné znalosti s očekáváním občanů.

Účastníci panelové diskuse s následným zapojením veřejnosti budou hledat odpovědi na tyto otázky:

• Jak může Evropská unie vzít do úvahy změny v životních a pracovních podmínkách lidí zlepšenou inklusí a respektováním principů ekologické a více udržitelné společnosti?
  • Jaké by měly být klíčové priority Evropské unie do budoucna? Jaké byste navrhovali změny stran role Evropské unie, jejích cílů a způsobu jejího řízení?
  • Jakou roli by mělo hrát kulturní dědictví v budoucím formování naší společnosti a celkově v budoucnosti Evropské unie?

Panelisté:

• Vlastislav Ouroda (náměstek Ministerstva kultury pro oblast kulturního dědictví)
  • Adam Scheinherr (náměstek primátora Prahy)
  • Naděžda Goryczková (generální ředitelka Národního památkového ústavu)
  • Kateřina Bečková (místopředsedkyně Klubu Za starou Prahu)
  • Daniel Herman (člen vládního výboru pro lidská práva, bývalý ministr kultury)
  • Hana Hniličková (dlouholetá vedoucí vzdělávacích projektů, nyní fundraiser a právník v Post Bellum – Paměť národa)

Registrovat se lze na e-mailu oce@amhz.cz.

Více informací zde.

Zdroj: propamatky.info