AKCE: 19.11.2021, 17:00

Ako vystavovať? Diskusia o architektúre výstav

Diskuze na téma výstavní architektury, její současných trendů i možností udržitelnosti a ekologie.

Ako vystavovať? Diskusia o architektúre výstav
Datum konání: 19.11.2021, 17:00
Místo konání: Slovenské banské múzeum – Galéria Jozefa Kollára, Banská Štiavnica

V Galerii Jozefa Kollára ve slovenské Banské Štiavnici probíhá výstava „Edmund Gwerk: Paralely a paradoxy“ v kurátorské koncepci Zsófie Kiss-Szemán. Na výstavě je razantní architektonické řešení v podobě vlnovitých transparentních příček, jehož autorem je Jakub Kopec. Neobvyklé prostorové řešení výstavy podněcuje uvažování o možnostech současné výstavní praxe. Proč potřebují výstavy svoji architekturu? K čemu je to dobré? Jaké předpoklady by měla splňovat architektura výstavy? Jaké jsou možnosti a trendy v aktuální praxi architektury výstav? Je možné při tom přemýšlet ekologicky?

Těmto a dalším otázkám bude věnována diskuse s názvem Jak vystavovat?, která se uskuteční v pátek, 19. listopadu v 17.00. O architektuře výstav budou spolu mluvit designérka Lucia Gamanová, architekt Jakub Kopec a designér Peter Liška, kteří zároveň ukáží příklady z vlastní praxe. Diskusi bude moderovat kurátorka GaJK Mária Janušová.

Vstupné: dobrovolný příspěvek.

Více informací zde.