AKCE: 26.9.2024, 0:00

The Europe Challenge 2024: If Librarians Ran Europe

Summit knihovníků se zaměří na nejpalčivější evropské výzvy – sociální izolaci, nerovnosti, dezinformace a klimatickou krizi.

The Europe Challenge 2024: If Librarians Ran Europe
Datum konání: 26.9.2024, 0:00
Místo konání: OBA Public Library, Amsterdam

The Europe Challenge sdružuje týmy z knihoven a komunit z celé Evropy za účelem řešení palčivých společenských témat, jako je sociální izolaci, nerovnost, dezinformace, klimatická krize a další místní výzvy, a to rozvojem, sdílením a implementací kreativních řešení s podporou Evropské kulturní nadace a jejích partnerů. Tato iniciativa je jedinečnou rostoucí sítí evropských knihoven, které spolupracují na posílení demokratických hodnot a sociálního a environmentálního blahobytu.

Summitu se zúčastní účastníci z celé Evropy, včetně profesionálů z knihoven, politiků a komunitních lídrů, aby prodiskutovali, jak mohou knihovny řešit nejnaléhavější evropské výzvy – sociální izolaci, nerovnost, dezinformace a klimatickou krizi. Program summitu je navržen tak, aby inspiroval a podněcoval k zamyšlení. Součástí bude inspirativní dialog na aktuální témata, jako je demokracie, klima, duševní zdraví a knihovní politika. Na summitu se představí například aktivistka za klimatickou spravedlnost Mikaela Loachová, politický karikaturista Khalid Albaih, bývalá náměstkyně starosty pro kulturu v Lisabonu Catarina Vaz Pinto a Luke Burton, ředitel knihoven v Arts Council England.

Více informací: zde

Zdroj: culturenet.cz