AKCE: 21.9.2024, 14:00 – 22.9.2024, 17:30

Sympozium No Feeling Is Final: Art and Solidarity

Mezinárodní odborné sympozium věnované uměleckým sbírkám jako projevům mezinárodní solidarity v době Studené války a jejích současnému odkazu.

Sympozium No Feeling Is Final: Art and Solidarity
Datum konání: 21.9.2024, 14:00 – 22.9.2024, 17:30
Místo konání: Veletržní palác, Dukelských hrdinů 47, Praha 7

Národní galerie v Praze zve na mezinárodní odborné sympozium věnované komplexní historii uměleckých sbírek a kampaní jako projevů mezinárodní solidarity v době studené války a jejích současnému odkazu. Sympozium je pořádáno v rámci doprovodného programu k výstavě Žádný pocit netrvá věčně. Sbírka solidarity ve Skopji aktuálnš probíhající ve Veletržním paláci.

První den sympozia se zaměří na tři historické sbírky solidarity vytvořené v 60. a 70. letech 20. století: sbírku solidarity v severomakedonském Skopje, která je předmětem výstavy, sbírku pro Museo de la Solidaridad (Muzeum solidarity) v Chile a sbírku určená pro budoucí „muzeum solidarity“ pro Palestinu. Druhý den sympozia se bude věnovat různým formám lidových i státem řízených solidárních hnutí a kampaní během studené války, kromě jiného z pohledu Jugoslávie, Maďarska a Polska.

Sympozium bude probíhat v anglickém jazyce.

Program sympozia a více informací zde.

Zdroj: ngprague.cz