AKCE: 10. 9. 2024, 11:00–12:00

NEMO Webinář Trans-Inclusive Culture: Guidance on advancing trans inclusion for museums, galleries, archives and heritage organisations

Další z řady webinářů NEMO se zabývá inkluzí trans lidí v muzeích a galeriích.

Datum konání: 10. 9. 2024, 11:00–12:00

Síť evropských muzejních organizací NEMO zve na webinář věnovaný tématu trans návštěvníků a zaměstnanců muzeí a možnostem jejich inkluze. V rámci webináře se představí tým z Výzkumného centra pro muzea a galerie Univerzity v Leicestru, který loni připravil metodiku Trans-Inclusive Culture: Guidance on advancing trans inclusion for museums, galleries, archives and heritage organisations. Ačkoliv metodika právní a společenské inkluze lidí, kteří se identifikují na trans spektru, vychází z britských zákonů, její etický rámec je nadnárodní a přístupy mohou být použity v každodenním provozu evropských muzeí.

Účast na semináři je zdarma po registraci.

Registrační formulář

Více informací zde.