AKCE: 2. 9. 2024 – 4. 9. 2024

Konference CIMUSET 2024: Within the Digital. Opportunities and Challenges in Science Museums

Výroční konference Mezinárodního výboru pro muzea a sbírky vědy a techniky ICOM se letos koná v Technickém muzeu ve Vídni.

Datum konání: 2. 9. 2024 – 4. 9. 2024
Místo konání: Technisches Museum Wien, Mariahilfer Straße 212, Vídeň

CIMUSET - Mezinárodní výbor pro muzea a sbírky vědy a techniky ICOM zve na letošní ročník své výroční mezinárodní konference. Tématem budou možnosti a výzvy digitalizace v muzeích a expozicích věnovaných vědě a technice.

Muzea se neustále vyvíjejí, aby zůstala relevantní i v digitálním věku. V důsledku toho se muzea stále více rozšiřují do digitálního prostoru, aby se stala demokratičtějšími a inkluzivnějšími institucemi. Nová definice muzea přijatá v roce 2022 uvádí, že muzea zkoumají, shromažďují, uchovávají, interpretují a vystavují hmotné a nehmotné dědictví. Jak ale nakládáme s nehmotnými, nestálými digitálními sbírkovými předměty, zejména těmi, které jsou born-digital? Nová definice také zdůrazňuje, že muzea by měla být přístupná a otevřená komunitám. Jak k tomu může přispět digitalizace?

Třídenní konference nabídne přednášky, panelové diskuse a workshopy založené na konkrétních případových studiích nebo tématech z oblasti správy, sbírání a uchovávání digitálního obsahu, jeho využití v muzejní edukaci a marketingu.

Více informací zde.

Zdroj: icom.museum