AKCE: 25.4.2023, 17:00

Pedagogické setkání v muzeu NaFilM

Komentovaná prohlídka dosavadní i připravované expozice Národního filmového muzea NaFilM s následnou diskuzí o současnosti a budoucnosti filmové edukace.

Pedagogické setkání v muzeu NaFilM
Datum konání: 25.4.2023, 17:00
Místo konání: Národní filmové muzeum NaFilM, Mozarteum, Jungmannova 748/30, Praha 1, vchod z Františkánské zahrady od Jungmannova náměstí

Národní filmové muzeum NaFilM zve na pedagogické setkání v muzeu s následnou diskuzí o současnosti a budoucnosti filmové edukace.

Během přibližně 90minutového programu vám stručně představíme edukační využití naší interaktivní expozice a také možnosti jejího propojení s různými předměty a průřezovými tématy. Provedeme vás také novou částí muzea, která zatím není otevřena veřejnosti, a nabízíme vám tak exkluzivní příležitost nahlédnout do zákulisí jejích příprav. Akce je relevantní například pro vyučující literatury, fyziky, dějin umění, výtvarné a hudební výchovy či dějepisu, ale je otevřena i zájemcům a zájemkyním z dalších oblastí pedagogické či lektorské činnosti.

Na závěr setkání bychom se s vámi rádi potkali nad kávou a drobným občerstvením a probrali vaše možnosti, potřeby i podněty týkající se funkčního propojování výuky s naší nabídkou filmové edukace. Zajímá nás především, co může být z pohledu vyučujících motivací pro využívání edukačních možností našeho muzea a v čem bychom vám mohli vyjít vstříc či poradit. Diskuzi je možné vztáhnout také k aktuálně probíhající revizi Rámcových vzdělávacích plánů.

Akce se koná ve dvou termínech:

• 18. duben 2023 od 17.00
  • 21. duben 2023 od 14.00

Vstup volný.

Přihlásit se můžete do 14. 4. 2023 prostřednictvím e-mailu na natalie.cerna@nafilm.org

Zdroj: Natálie Černá, NaFilM