AKCE: 18.4.2023, 9:30

Archeologia technica 2023: Zkoumání výrobních objektů a technologií archeologickými metodami

Technické muzeum v Brně zve na 41. ročník semináře industriální archeologie.

Datum konání: 18.4.2023, 9:30
Místo konání: Technické muzeum v Brně, Purkyňova 2950, 612 00 Brno-Královo Pole

V letošním roce pořádá Technické muzeu v Brně již 41. seminář Archeologia technica: Zkoumání výrobních objektů a technologií archeologickými metodami

Posláním seminářů je prezentace a řešení problémů spojených s archeologickými výzkumy technických a technologických zařízení, dokumentací a záchranou průmyslového dědictví i seznamování s výsledky praktických experimentů prováděných v rekonstrukcích starých výrobních zařízení.

Zájemci o přednesení příspěvku by měli zaslat název a anotaci nejpozději do 14. dubna 2023 na adresu merta@technicalmuseum.cz.

Přednesené příspěvky je možné publikovat v časopise Archeologia technica. Časopis vydávaný Technickým muzeem v Brně je uveden na seznamu recenzovaných neimpaktovaných periodik vydávaných v České republice.

Více informací zde.

Zdroj: archeo-muzeo.phil.muni.cz