AKCE: 22. 5. 2023 – 26. 5. 2023

Konference Ikonické domy

7. ročník mezinárodní konference Iconic Houses, zaměřující se na významné domy sloužící jako muzea, se uskuteční v České republice.

@npu.cz
Datum konání: 22. 5. 2023 – 26. 5. 2023
Místo konání: Praha, Plzeň, Brno

Iconic Houses je mezinárodní síť spojující architektonicky významné domy a ateliéry umělců z 20. století, které jsou přístupné veřejnosti jako domácí muzea. Platforma se zaměřuje také na ochranu, správu, politiku a spolupráci.

Síť Iconic Houses zahrnuje v České republice jedenáct krásných moderních domů-muzeí, mezi nimiž nechybí Müllerova vila v Praze či vila Tugendhat v Brně. Kromě návštěvy 16 ikonických domů, včetně řady Loosových interiérů v Plzni, se účastníci mohou těšit také na přednášky předního odborníka na českou architekturu profesora Vladimíra Šlapety či specialisty na Adolfa Loose profesora Burkhardta Rukschcia a dalších 16 kratších příspěvků o různých domácích muzeích, mistrovských dílech a skrytých skvostech. Pro individuální členy Iconic Houses je připravena exkluzivní pokonferenční exkurze přes Vídeň do slovinské Lublaně před rozsáhlé seznámení s dílem Jože Plečnika, zakončená v Benátkách, kde můžete z vlastní iniciativy navštívit Bienále architektury.

Uzávěrka registrací: 15. 1. 2023.

Webové stránky konference

Zdroj: npu.cz