AKCE: 18. 5. 2023

2023 International Museum Day

Mezinárodní rada muzeí (ICOM) zveřejnila datum a téma Mezinárodního dne muzeí 2023.

2023 International Museum Day
Datum konání: 18. 5. 2023

"Muzea jsou klíčovými hráči v péči o komunitu a dosahování jejího udržitelného růstu," stojí na stránkách Mezinárodní rady muzeí ICOM. Právě ICOM pořádá každoročně řadu zásadních akcí, které udávají témata a trendy v muzejnictví po celém světě. Jednou z takových akcí je i Mezinárodní den muzeí.

Mezinárodní den muzeí připadá v roce 2023 na 18. května a jeho tématem bude udržitelnost a well-being. Muzea se mají v rámci této akce zaměřit na témata udržitelného rozvoje stanovená v agendě Organizace spojených národů, která si ICOM schválil na zasedání v Kjótu v roce 2019. Dalším tématem bude stabilita a blahobyt komunit, ve kterých muzea a muzejní instituce působí. ICOM tak zve členy a členky občanské společnosti ve všech zemích světa, aby na platformě muzejních institucí debatovali a vzdělávali se o těchto tématech a pomohli tak k dosáhnutí globálních cílů udržitelného rozvoje OSN.

Více o Mezinárodním dni muzeí a o organizaci ICOM naleznete zde.

Zdroj: icom.museum