AKCE: 23. 11. 2022 – 25. 11. 2022

Odborná konference Železiarne – srdce priemyslu

Odborná muzeologická a památková konference na téma železáren, jejich památkové ochrany, prezentace a historie.

Odborná konference Železiarne – srdce priemyslu
Datum konání: 23. 11. 2022 – 25. 11. 2022
Místo konání: Slovenské technické muzeum, Hlavná 88, Košice

Památkový úřad SR a Slovenské technické muzeum zvou na odbornou konferenci Železárny – srdce průmyslu.

Konference je určena odborníkům z oblasti muzeologické, z archivní praxe, oboru obnovy kulturního dědictví, jakož i badatelům zabývajících se železárnami z historického nebo technologického pohledu. Cílem konference je rozšíření poznatků o historii železáren a jejich technologií, o problematice památkové péče v této specifické oblasti památkového fondu, archeologii a o jejich následné prezentaci a dalším využití.

Témata konference:

• Vývoj železáren a hutních technologií
  • Památková ochrana a industriální archeologie
  • Železárny v muzejní praxi
  • Prameny k dějinám železáren
  • Další život železáren a jejich význam pro lokální komunity

Konference je součástí odborného programu ke stejnojmenné výstavě fotografií Viktora Máchu, která bude v muzeu k nahlédnutí v období 13. 10. 2022 - 13. 2. 2023.

Registrace je možná prostřednictvím formuláře do 1. října 2022, případně emailem na tereza.bartosikova@památky.gov.sk.

Konferenční příspěvky, potvrzení účasti a případné dotazy můžete zasílat na tereza.bartosikova@památky.gov.sk.

Pozvánka a registrační formulář

Zdroj: pamiatky.sk