AKCE: 9.11.2022, 18:00

Webinář Museum Collections: Considering Access & Transparency through Visible Storage

Webinář University of Michigan představí možnosti prezentace sbírek formou otevřeného depozitáře.

Datum konání: 9.11.2022, 18:00
Místo konání: online (ZOOM)

Muzeologický program americké UNiversity of Michigan zve na webinář, věnován aktuálnímu tématu otevřených depozitářů. V posledních letech řada světových i českých muzeí zvolila tento způsob prezentace svých sbírek, který je muzeology často pozitivně přijímán jako demokratizující a přístupný. Na webináři vystoupí Susan Rowley, ředitelka Antropologického muzea kanadské Univerzity v Britské Kolumbii, a Bridget Callahan, programová ředitelka jednoho z objektů Smithsonian. Obě představí historii a vývoj tohoto typu prezentace sbírek, stejně jako využití moderních technologií, péči o sbírky v otevřeném depozitáři a otázky etiky a přístupnosti.

Webinář se koná 9. listopadu 2022 v 18.00 na platfromě ZOOM, účast je zdarma po registraci.

Registrační formulář

Více informací zde.