AKCE: 8. 11. 2022, 9:30–11:30

Komentovaná prohlídka muzea NaFilM pro odborníky a pedagogy

Komentovaná prohlídka otevřená pro muzejní odborníky a pedagogy, učitele a lektory představí interaktivní expozici Národního filmového muzea NaFilM z hlediska specifické komunikační a edukační koncepce.

Komentovaná prohlídka muzea NaFilM pro odborníky a pedagogy
Datum konání: 8. 11. 2022, 9:30–11:30
Místo konání: Národní filmové muzeum NaFilM, Mozarteum, Jungmannova 748/30, Praha 1, vchod z Františkánské zahrady od Jungmannova náměstí

Pod vedením spoluzakladatelů muzea se seznámíte s uplatňovanými principy zážitkové edukace, která nabízí nový rozměr návštěvnické zkušenosti. Představí vám unikátní design, který propojuje analogové instalace s digitálními technologiemi, a nabízí tak nové možnosti, jak v muzejním prostoru komunikovat různorodé aspekty filmového média. Přesvědčíte se, že výstava filmové historie se nemusí omezovat pouze na projekce filmových ukázek nebo technické exponáty. Sami přitom budete moci zhodnotit, jaký vzdělávací potenciál představuje muzeum bez rozsáhlých sbírek a vystavených historických exponátů.

Prohlídka zahrnuje i testovací prezentaci nového obsahu virtuální reality, který představuje jeden z inovativních edukačních formátů, na jejichž vývoj se tým muzea NaFilM aktuálně zaměřuje díky mezinárodní podpoře z programu Kreativní Evropa či Norských fondů.

Vstup volný.

Zájemci se mohou přihlašovat do neděle 6. listopadu 2022 na e-mail muzeum@nafilm.org.

Zdroj: NaFilM