AKCE: 25.11.2022, 9:00

Stavební zámečnictví – proměny okenních a dveřních kování a zámků

Národní technické muzeum pořádá odborný seminář zaměřený na používanou terminologii okenních a dveřních kování a jejich datování s důrazem na období od 18. století do první republiky.

Stavební zámečnictví – proměny okenních a dveřních kování a zámků
Datum konání: 25.11.2022, 9:00
Místo konání: Národní technické muzeum, Kostelní 42, 170 78 Praha 7, Přednáškový sál

Součástí akce bude menší, avšak reprezentativní ukázka zámků a kování ze sbírek Národního technického muzea. Po přednáškách se zájemci mohou vydat na exkurzi do objektu v Praze plného prakticky všech typů dveřních a okenních kování od poloviny 19. století do současnosti. Přihlašování na odpolední exkurzi proběhne na dopoledním semináři přímo v muzeu.

Workshop se uskuteční v rámci projektu Řeč materiálu s finanční podporou z programu Ministerstva kultury NAKI II.

Vstup je volný.

Zdroj: ntm.cz