AKTUALITA 23. 2. 2018

Nejprogresivnější muzeum v Americe?

Muzeum Crystal Bridges v americkém státě Arkansas přináší nový přístup k výstavám umění. Mezi klasické obrazy krajin například umístili neudržovaný trávník - respektive sochu Roxyho Paina, aby poukázali na kontrast divoké a kultivované přírody.

Divy mikrosvěta v Maďarsku

Většinou cestujeme kvůli tomu, abychom na vlastní oči viděli známé pamětihodnosti a ohromila nás jejich velikost. Do Micro Wonder Museum v maďarském Szentendre se ale budete chtít podívat z úplně opačného důvodu. Abyste si tady mohli prohlédnout pyramidy, budete potřebovat mikroskop.

AKTUALITA 23. 2. 2018

Italská extrémní pravice proti zvýhodněnému vstupnému pro Araby

Egyptské muzeum v italském Turíně začalo nabízet dvě vstupenky za cenu jedné pro arabsky mluvící návštěvníky. Přece jenom artefakty v muzeu pocházejí z Egypta, což je v současné době největší arabsky mluvící země na světě. Krok se ovšem ani zdaleka nelíbí extrémně pravicové straně Bratři Itálie.

"Tukovec" - masa tuku a odpadků na výstavě v Muzeu Londýna

Názvem "tukovec", anglicky "fatberg", je označována masa přirozeně nerozložitelných materiálů jako vlhčené ubrousky nebo kuchyňský tuk, která se tvoří v kanalizaci a může být silná jako beton. Jeden obrovský fatberg byl objeven v září 2017 v podzemí ve čtvrti Whitechapel ve východním Londýně. Museum of London se ho rozhodlo  vystavit.